Science on Stage («Наука на сцені») – це платформа для навчання, обміну досвідом, ідеями та інноваціями серед найбільших асоціацій вчителів фізики, математики, біології, хімії, інформатики, технічних дисциплін і природознавства, яка охоплює 35 країни Європи. Міжнародний фестиваль Science on Stage проходить раз на два роки в різних країнах Європи. І щоб потрапити на нього, потрібно докласти чимало зусиль, обійти багатьох конкурентів.
З 10 проєктів, які продемонструє всьому світу Україна, два належать учителям нашого міста. Цього року відбір вчителів-новаторів, які представлятимуть Україну в Європі, обирало міжнародне журі, яке складалося з кращих викладачів Європи і США, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та вчителів-учасників попередніх фестивалів. Авторські розробки трьох педагогів з міста Горішні Плавні будуть представлені на масштабному міжнародному фестивалі Science on Stage в Празі навесні 2022 року.
Один з проєктів-переможців, який педагоги всього світу побачать у Празі, був створений вчителями фізики Безперстовою Людмилою Сергіївною та Гулим Юрієм Володимировичем. Їх спільний проєкт «Self-stressed tensegrity structures» охоплює різні сфери застосування: математику, фізику, біологію, хімію, архітектуру, мистецтво, робототехніку, космонавтику. Педагоги дослідили властивості самонапружених систем tensegrity за допомогою створених легких 3D-моделей, які зберігають форму і здатні витримувати великі навантаження. Вони створили математичну модель найпростіших систем tensegrity. Учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 ім.В.О. Нижниченка стали не лише учасниками та популяризаторами цього проєкту на різних конкурсах та виставках, а й вирішили пов’язати своє майбутнє з наукою та технікою.
Другий проєкт-переможець – інноваційний STEM-проект «Transmission of audio information using laser light», створений учителем інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Наталією Василівною Найдьон. Цей проєкт присвячено створенню та дослідженню пристрою для передачі звукової інформації за допомогою лазерного променю. У процесі виконання роботи над проєктом були розглянуті лазерні технології передачі інформації, визначені позитивні і негативні сторони, перспективи розвитку технології. Як результат - створено пристрій для передачі звукового сигналу лазером, досліджено сигнал при різних погодних умовах та на різних відстанях. Проєкт спонукає дітей до вивчення дисциплін природничого циклу та охоплює різні галузі застосування: математику, фізику, інформатику, схемотехніку, астрономію.
Comments