До результатів навчання суспільство ставить усе більші вимоги. Сьогодні функція школи - це не тільки навчання і виховання, але й соціалізація школяра, формування життєвої компетентності, розвиток соціальних значущих якостей особистості. З огляду на це вчителі 2-х класів під час онлайн-засідання 23 березня 2021 року розглянули різноплановий арсенал форм, методів та прийомів роботи, що стануть у нагоді в процесі реалізації завдань щодо соціалізації молодших школярів.
Дар’я Стеценко, учитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, розкрила зміст соціальної компетентності, яка визначена новим Державним стандартом початкової освіти.
Про важливе місце гри в освітній діяльності молодших школярів як одного із засобів, що сприяє ефективному формуванню соціальної компетентності дітей молодшого шкільного віку, розповіла Юлія Чопик, учитель Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Педагоги зупинилися на найбільш поширених іграх, які використовуються під час проведення ранкових зустрічей, навчальної та позакласної діяльності в НУШ. Ще на початку зустрічі Таїсія Завадська, керівник методичного об’єднання, запросила учасників зібрання до гри «Мої долоньки», яка налаштувала на роботу та дала можливість учителям на мить відчути себе дітьми.
Педагоги дійшли висновку, що саме ігрова діяльність сприяє розвитку довіри між дітьми, підвищенню самооцінки та значущості їх у шкільному колективі.
Вічна істина: школа починається з гарного вчителя та гарного уроку. Своїми думками з огляду на сучасний урок (вимоги, проблеми, шляхи удосконалення) ділилася Оксана Різниченко, учитель СЗОШ І-ІІІ ступенів №4.
У процесі роботи вчителі виробили рекомендації, які стануть у нагоді на шляху формування соціальної компетентності молодших школярів.
Komentarze