Є тільки один засіб стати культурною людиною — читання
Андре Моруа
Книга… З давніх-давен люди схиляли голову перед нею, віддаючи шану. Адже важко переоцінити роль книги в житті людини. Особливо книга потрібна дитині в ранньому віці, коли вона формується як особистість. Нерідко книга, прочитана в дитинстві, залишається в серці на все життя. Готуючись до проведення тижня дитячого читання бібліотекарі ЗЗСО прагнули оновити зміст і форми спілкування з юними читачами, створити таке середовище, яке відповідає їхнім різнобічним уподобанням, ставлячи собі за мету – залучити якомога більше користувачів до бібліотеки.
Інтелектуальний день тижня в ЗОШ №1, проведений бібліотекарем Оксаною Бердник, став справжнім сюрпризом для маленьких читайликів, адже їм було презентовано нову книгу, яка зайняла почесне місце в бібліотеці через свою незвичайну назву «Історії хоробриків із Горішкових Плавнів» сучасної української письменниці Катерини Єгорушкіної. Діти із захопленням слухали історії про життя лісових звірів і кожен впізнавав себе у героях цієї чудової книги. Адже вона про кожного з них!
Ірина Станкевич, бібліотекар СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської, для учнів 6-х класів провела усний журнал «Бібліотеки різних віків і народів», з використанням відеоматеріалів – ″20 найкрасивіших бібліотек світу″, ″Бібліотека Ярослава Мудрого″, ″Цікаві факти з бібліотечної історії″.
Твори сучасних дитячих письменників завжди викликають інтерес у підлітків. Для цієї категорії читачів бібліотекар ЗОШ №3 Юлія Спащенко оформила книжкову інсталяцію «Чарівниці юних сердець». Вона присвячена творчості Лесі Ворониної та Марини Павленко. Відвідувачі бібліотеки із задоволенням прослухали розповідь про твори цих письменників, які є в шкільній бібліотеці, та вибрали для читання літературу, що їм найбільше до вподоби.
У рамках Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги для дев’ятикласників бібліотекарем ЗОШ №2 Тетяною Чернявською проведена зустріч із автором екоказки «Правічний ліс» Оксаною Рубльовою. Ця казка є переможницею ІХ Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння» 2019 року в номінації «Казка». Письменниця надзвичайно цікаво, просто і водночас оригінально презентувала довгоочікувану книгу і тепер книгозбірня у своєму фонді має ексклюзивну екоказку. Пані Оксана запропонувала дітям - учасникам зустрічі командну гру, під час якої школярі наводили аргументи від імені «дерев» та «лісорубів» про доцільність збереження лісових масивів. Наостанок дев’ятикласники мали нагоду висловити доводи щодо збереження лісу через запропоновану їм гру «Як я можу зберегти ліс». На згадку про зустріч авторка подарувала усім присутнім набір наклейок та закладки для книг екологічної тематики.
Медіа-анонс, організований бібліотекарем Дмитрівської ЗОШ Наталією Філіпповою, «Ювілейні дати в житті книги», присвячений книгам-ювілярам 2021 року з успіхом пройшов у 9 класі. Це були незвичайні дні народження звичайних книжок. Учнів зацікавили справжні довгожителі в літературі. Це відомі автори, а їхні творіння - шедеври. Діти переглянули електронну презентацію, яка познайомила з книжками-ювілярами, активно відповідали на запитання вікторин, згадували екранізації творів.
Художнє читання нон-стоп «Герой дня – Лис Микита» провела бібліотекар ЗОШ №6 Тетяна Мельниченко. Героєм дня був Лис Микита з однойменної казки Івана Франка. Учні дізналися про історію задуму і втілення цього твору. Завдяки презентації, маленькі гості бібліотеки могли уявити Іванка-гімназиста, якого захопила казка І. Гете про пригоди лиса. Через 20 років ці дитячі враження лягли в основу казки-поеми Івана Яковича Франка.
У цьому році Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги мав на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем. Протягом тижня бібліотекарем СЗОШ №4 Тетяною Хвіст було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
Чудовий настрій, кмітливість, інтуїція, фантазія та розум – це все розвиває читання, тому так необхідно долучати дітей до нього. Власним прикладом, цікавими заходами, сучасними книжками, які дійсно викликають неймовірний інтерес у дітей ми зможемо виростити читаючу нація, а значить розумних людей!
Тиждень дитячого читання завершився, але шкільні бібліотеки гостинно чекають на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки, цікаві надходження літератури, подарувати радість спілкування з цікавим минулим, щасливим сьогоденням і прекрасним майбутнім.
Comments