top of page
Горішньоплавнівський ЦПРПП

Траєкторія мовно-літературної освіти

Сучасний освітній процес спрямований на формування особистості, яка володіє необхідними життєвими компетентностями в сучасному соціумі. Важливу роль для реалізації суспільно необхідних відносин відіграють комунікативні уміння, які базуються на мовних знаннях та навичках. Тому необхідність вивчення граматичних та лексичних норм державної української мови незаперечна. Основну місію з формування грамотного, комунікативно спроможного громадянина України виконують учителі української мови та літератури. Нова українська школа вимагає нових підходів для реалізації освітніх програм, нових форм і методів викладання. Важливі нововведення викладання української мови та літератури обговорювалися під час засідання міської професійної спільноти вчителів-мовників, яке відбулося 27 серпня в СЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Консультант ЦПРПП Вікторія Шишлікова звернула увагу на необхідніть постійного підвищення кваліфікаційного рівня вчителя відповідно до вимог Професійного стандарту, умінню самостійно оцінювати рівень володіння загальними та професійними компетентностями. Обговорено питання викладання у 5 класах Нової української школи та зміни в підході до оцінювання знань та умінь учнів. Також вимагають удосконалення методи та форми проведення дистанційного навчання, необхідність дотримання академічної доброчесності. Лідер міської професійної спільноти Валентина Прач ознайомила педагогів з програмним забезпеченням викладання, наголосила на необхідності дотримання вимог Санітарного регламенту, веденні шкільної документації.

Цього ж дня у СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 вчителі зарубіжної літератури на засіданні міської професійної спільноти обговорили питання організації освітнього процесу, опрацювали нормативно-правову базу для закладів загальної середньої освіти. Лідер професійної спільноти Надія Котлярова наголосила на пріоритетних підходах до шкільної мовно-літературної освіти: компетентнісному, особисто зорієнтованому та діяльнісному. Звернула увагу вчителів на необхідність текстоцентричного підходу до вивчення художніх творів, формуванню в учнів читацької компетентності.

Учителі-словесники з творчим запалом починають новий навчальний рік і готові до втілення ідей Нової української школи в освітній процес.


14 переглядів

Comments


bottom of page