top of page
Горішньоплавнівський ЦПРПП

Формування в учнів ІКТ-грамотності

«Формування в учнів ІКТ-грамотності й уміння працювати з інформацією в процесі вивчення української мови та літератури» – такою була тема засідання міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, яке відбулось 22 березня 2021 року в онлайн-режимі.

Знання рідної мови, почуття насолоди від переспіву її слів і, разом з тим, відчуття себе знавцем її норм і правил – ознака сучасної особистості, формування якої – важливе питання педагогів, а надто, вчителів-словесників. Знання мови – це також перепустка до здобуття вищої освіти, до інтелектуальної еліти держави.

Разом з тим, як зазначила Валентина Прач, керівник міського МО вчителів-філологів, сьогодення вимагає грамотного володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, уміння застосовувати цифрові технології для удосконалення своїх знань та вмінь.

Тому ці важливі питання стали предметом обговорення засідання вчителів-мовників. Особлива увага зверталась на формування в учнів ІКТ-грамотності й уміння працювати з інформацією в процесі вивчення української мови та літератури.

Практичний досвід роботи з цієї проблеми узагальнено в методичній розробці «Цифрові технології як дієвий засіб компетентнісного навчання на уроках словесності» Валентини Снісар, учителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. ІКТ технології є також ефективним інструментом реалізації інноваційних педагогічних ідей у практику освітнього процесу ЗЗСО, на що звернула увагу Віра Скрипниченко, учитель української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім Л.І.Бугаєвської.

Тетяна Кушнір, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка, яка декілька років поспіль була керівником творчої групи «Використаня мультимедійних та цифрових технологій на уроках української мови та літератури» наголосила, що досвід, здобутий її учасниками, став особливо цінним при проведенні дистанційного навчання. Також звернула увагу на переваги освітньої платформи CLASSROOM.GOOGLE.COM для вчителів-філологів в умовах карантину та презентувала родзинки свого досвіду, які стали передумовою її перемоги в зональному етапі та отримання звання лауреата обласного конкурсу «Учитель року».

Особливо важливим питанням для філологів є підготовка учнів до складання ЗНО з української мови та літератури.

Центром професійного розвитку педагогічних працівників було проведено моніторинги знань з української мови та літератури учнів 10-х та 11-х класів ЗЗСО міста. Вікторія Шишлікова, консультант ЦПРПП, прокоментувала результати моніторингів, звернувши увагу на прогалини в знаннях учнів та необхідність їх усунення.

Нелегким завданням ЗНО з української мови є для учнів робота з текстами, яка вимагає концентрації уваги, логічного мислення, уміння вибирати головне, суттєве. Тому цінними для вчителів стали поради Лілії Дудчак,учителя української мови та літератури СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім Л.І.Бугаєвської, щодо ефективних методівпідготовкиучнів до роботи з текстами, застсовуючи ІКТ. Цікавим доповненням до виступу колеги стало повідомлення Оксани Матвієнко, учителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступені

в №2, про тексти нової природи, їх різновиди тавикористання в сучасній системі медіа.


22 перегляди

Comments


bottom of page