Як підтримати психологічний стан школярів
- cprgopl
- 7 лют.
- Читати 1 хв
Як подолати стрес і перетворити будь-яку проблему в ресурс? Як підтримати дітей і допомогти їм зберегти психічне здоров’я під час війни? Ці питання стали темою для обговорення для вчителів 3-х класів під час зустрічі, яка відбулася 05 лютого на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
Тамара Овеченко, керівниця спільноти, розпочинаючи зустріч, сказала про те, який біль і страждання приносить дорослим і дітям війна. Складно лишатися психологічно стійкими в умовах небезпеки, жахливих новин та «емоційних гойдалок». Особливо важко дітям. Їхня психіка ще не сформувала захисні механізми, як у дорослої людини, і вплив війни переживається болючіше.
Її думку продовжила Яна Фокт, учитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, яка поділилась досвідом роботи по використанню хібукі – терапії, ізраїльської методики, що допомагає дітям долати тривожні стани, які часто виникають в умовах сьогодення.
На зустріч з педагогами завітала Тетяна Амельченя, міська волонтерка. Вона познайомила присутніх з нейрографікою - методом творчого малювання, що стимулює формування нових нейронних зв’язків у мозку, заспокоює, емоційно наповнює, надихає на нові думки та ідеї. А це дуже важливо сьогодні як для дорослих, так і для дітей. Учителі на практиці переконалися у дієвості цього методу. Створюючи нейрографічні малюнки учасники мали можливість заглянути всередину себе та проаналізувати свій внутрішній стан.
Лариса Мироненко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, підсумовуючи зустріч, сказала про надзвичайну важливість сьогодні місії педагога – не тільки давати знання учням, а й дбати про психологічний стан своїх вихованців. Використання методики хібукі – терапії та методу нейрографіки можуть стати дієвим інструментом у цьому.

Comments